Blachodachówka w arkuszach – kiedy się sprawdzi?

Remontujesz dach domu i chcesz postawić na pokrycie, które tym razem przetrwa kilkanaście lat? Nie masz ochoty konserwować nowego zadaszenia ani wykonywać innych, skomplikowanych prac pielęgnujących blachę? W takim razie mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie tego problemu. Mowa oczywiście o dachu szytym na miarę wszystkich Twoich oczekiwań.

blachodachówka

Blachodachówka w arkuszach

Najczęściej decydują się na nią osoby, które remontują dach jedno lub dwuspadowy, z niewielkim kątem nachylenia. Blachę w arkuszach kupuje się idealnie pod wymiar dachu. Z tego powodu zanim wybierzemy się do producenta, by ustalić kolor, musimy dokładnie zmierzyć wymiary naszego dachu, tak by było później jak najmniej odpadów. Tylko i wyłącznie tak konkretnie ustalone wymiary mogą być przekazane do producenta. Jeśli pomyliliśmy się o centymetr lub dwa, konieczne może być ponowne zamówienie nowego pokrycia dachowego. Głównie ze względu na to, że arkusze, w których występuje blachodachówka, są ogromne i ciężko je dociąć o tę małą różnicę.

Właściwości blachodachówki w arkuszach

Tak naprawdę, różni się ona od tej modułowej jedynie pod względem wyglądu i rozmiarów. Modułowa dzieli się na mniejsze części, więc najczęściej jest wybierana w przypadku domów, gdzie dach jest skomplikowany i posiada wiele kątów nachylenia. Finalnie jakość blachodachówki w arkuszach określa jej powłoka ochronna i to czy aby na pewno jest zamontowana w pełni profesjonalnie. Blachodachówki wybierane są przede wszystkim ze względu na ich trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne oraz cenę. Z wyglądu pokrycie dachowe tego rodzaju przypomina zwykłą dachówkę, jednak jest dużo tańsze. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że blachodachówka jest stosunkowo lekkim pokryciem, więc nie musimy dodatkowo wzmacniać więźby dachowej, jeśli zmieniamy stary dach.

Zastępstwo blachodachówki w arkuszach

Cena blachodachówek modułowych oraz tych w arkuszach może się od siebie różnić. Nie każdy jest w stanie zainwestować taką kwotę w naprawę dachów. Wtedy z pomocą przychodzi tańsza opcja – blacha trapezowa. Niestety, nie nadaje się ona na wszystkie rodzaje więźb dachowych. Jest wygląd jest mniej atrakcyjny niż w przypadku blachodachówek. Znajdzie więc swoje zastosowanie jedynie na dachach płaskich o bardzo niskim kącie nachylenia. Pamiętaj więc, by przed ostateczną decyzją dotyczącą wyboru materiału na dach, bardzo dokładnie przekalkulować wszystkie koszty.

Jeśli szukasz blachodachówki lub blachy trapezowej, duży wybór produktów znajdziesz na tej stronie: https://glinmet.pl/.

[materiał zewnętrzny]