Akcesoria, które sprawdzą się przy ręcznym myciu naczyń

W wielu domach przez cały czas stosowane jest ręczne mycie naczyń z pomocą myjki i płynu. Nawet jeśli ma się zmywarkę, to od czasu do czasu trzeba skorzystać z tradycyjnych metod, ponieważ z czym nie poradzi sobie maszyna, z tym na pewno upora się odpowiedni płyn do mycia naczyń, twarda gąbka i odrobina siły. Jakie narzędzia, środki i metody stosować, żeby ręczne czyszczenie talerzy i sztućców było jak najmniej problematyczne?

mycie-naczyn

Jak przyspieszyć mycie naczyń?

Nie da się ukryć, że nawet przy dwójce ludzi, którzy przebywają w domu, dość sporo czasu zajmuje zmywanie. Przyda się wtedy skuteczny płyn do mycia naczyń – bez niego możesz bez potrzeby spędzić nawet godzinę przy zlewie, a i tak nie doszorujesz najgorszych zabrudzeń.

Pamiętaj także o tym, że w przypadku naprawdę uciążliwych plam zalanie ich na 15 minut ciepłą wodą z odrobiną płynu może zdziałać cuda. Przy przypaleniach zastosuj gęstą zawiesinę z sody i octu. Proszek wsyp obficie na zabrudzenia, a następnie polej octem. Utworzy się sporo piany, która będzie w stanie odkleić grubą warstwę od garnka. Jeżeli jednak ten sposób nie zadziała, trzeba sięgnąć po specjalistyczny preparat do takich zabrudzeń przeznaczony jak np. Ludwik Termax.

Myjąc naczynia ręcznie, nalej sporo wody do zlewu, włóż do niego szklanki i talerze, umyj je, odłóż obok na ściereczkę i sięgaj po coraz brudniejsze naczynia. Na koniec opróżnij zlew i wszystko opłucz ciepłą wodą. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko wodę, ale i czas.

Jakie akcesoria do ręcznego mycia naczyń kupić?

Samo mycie naczyń nie jest skomplikowanym procesem. Niewątpliwie umiesz nalać wodę i opłukać talerze. Problem polega jednak nie tylko na oblaniu ich wodą. By ręczne mycie naczyń okazało się skuteczne, nie można zapomnieć o kilku akcesoriach. Na pewno masz w swoim arsenale druciak, szczotkę do czyszczenia butelek czy dozownik detergentu. Wszystkie z nich są bardzo przydatne, jednak istnieją tylko trzy akcesoria, bez których nie będziesz w stanie umyć naczyń – bez wątpienia są to gąbka, rękawice oraz skuteczny płyn do mycia naczyń.

Zestaw tych trzech produktów powoduje, że mycie garnków może nadal nie stanie się Twoją ulubioną czynnością, ale będzie przebiegało sprawniej. Skuteczny płyn do mycia naczyń Ludwik sprawi, że ta obowiązkowa w każdym gospodarstwie domowym czynność nie będzie już dla Ciebie takim utrapieniem.

W jaki sposób wybrać płyn do mycia naczyń?

Przede wszystkim warto próbować różnych opcji. Skuteczny płyn do mycia naczyń niekoniecznie musi wpaść w Twoje ręce już na samym początku. W związku z tym niewątpliwie ważne jest testowanie różnych propozycji. Jednak gdy już na niego trafisz , od razu zrozumiesz, dlaczego kupno właściwego płynu do naczyń jest tak ważne – dzięki niemu  tłuszcz, plamy czy nawet przypalenia znikną w kilka chwil.

[Materiał zewnętrzny]