5 pomysłów na półkolonie dla dzieci w sezonie letnim 2018 w Lublinie

Lato zbliża się wielkimi krokami, co dla dzieci wiąże się z okresem upragnionych wakacji. Jako że nie każdy będzie miał w tym okresie możliwość wyjechania poza miasto, warto odpowiednio wcześniej przyjrzeć się atrakcjom, jakie czekają na najmłodszych w jego obrębie.

półkolonie letnie w Lublinie

Mieszkańcy Koziego Grodu nie mogą narzekać na nudę w okresie wakacji. Od lat miasto aktywnie uczestniczy w przygotowaniu dodatkowych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych Lubelaków. Wiele placówek sportowych, jak np. baseny czy korty tenisowe, w tym okresie nęcą potencjalnych zainteresowanych niższymi cenami, bądź darmowymi wejściówkami w określonych godzinach. Osiedlowe domy kultury rozpisują całodniowe plany zajęć, na których dziecko ma możliwość zdobyć nową wiedzę i umiejętności z zakresu: śpiewu, dykcji, malarstwa, rysunku, rzeźby a nawet programowania. Zakres zajęć jest uzależniony od indywidualnych planów konkretnego domu kultury, warto zatem śledzić ich strony internetowe, by być na bieżąco.

Jeżeli jednak myślimy o bardziej skonkretyzowanych typach zajęć, to takich również w Lublinie nie brakuje. Dla dzieci uwielbiających zabawę klockami LEGO, specjalne zajęcia przygotowuje Centrum Edukido. Poprzez zajęcia tematyczne, animatorzy przedstawiają zagadnienia z zakresu matematyki, geografii, historii czy przyrody. Całość ma charakter edukacyjny, jednak dzięki wykorzystaniu klocków LEGO – dzieci dodatkowo się aktywizują, łącząc naukę z dobrą zabawą. W ramach letnich półkolonii dla dzieci, zajęcia trwają kilka godzin i podzielone są na bloki tematyczne.Nie bez znaczenia jest też fakt, że takie zajęcia rozwijają kreatywność dziecka, jego zdolności poznawczo-konstrukcyjne i umiejętność pracy w grupie.

Inny typ zajęć oferuje Lubelski Klub Jeździecki. Dzieci w sezonie wakacyjnym mają okazję zapisać się na tak zwane Półkolonie w Siodle, czyli cykl zajęć, przeznaczony dla dzieci w wieku 7-14 lat. Zajęcia odbywają się przez cały tydzień z wyłączeniem weekendów. Kluczowy jest tutaj charakter zajęć na świeżym powietrzu, możliwość nauki jazdy na koniu oraz rozwój empatii w stosunku do zwierząt i budowania z nimi więzi.

W Lublinie coś dla siebie znajdą także najmłodsi fani piłki nożnej. Poza standardowymi zajęciami w kontekście szkółki piłkarskiej, Brazilian Soccer Schools organizują także półkolonie, z codziennymi treningami piłkarskimi i dodatkowymi atrakcjami, m.in.: basenem, wyjściami do kina, wstępem do Muzeum Wsi Lubelskiej. Jest to zatem ciekawa alternatywa dla dzieci, które przejawiają piłkarskiego bakcyla i w sezonie letnim (poprzedzającym Mundial), chcą poczuć się jak Robert Lewandowski.

Zatem w zależności od preferencji dziecka i własnych możliwości finansowych, można zdecydować się na zajęcia darmowe bądź dodatkowo płatne. Warto jednak pamiętać o jednym – niezależnie od dokonanego wyboru, wakacje w mieście, szczególnie w Lublinie, nie muszą wiązać się z nudą.