5 modowych trików, które naprawdę potrafią czarować!

Każda z nas chce wyglądać i czuć się dobrze. Zabawa modą może przynieść nieoczekiwane rezultaty, a także nadać naszym stylizacjom niepowtarzalności. Najważniejsza jest świadomość własnej sylwetki i jej walorów – w końcu po to matka natura obdarzyła nas atutami, żeby je (umiejętnie) eksponować. Znajomość kilku modowych trików może pomóc nam wdrożyć to w życie, a przy okazji subtelnie ukryć to, co nam się mniej podoba w naszej sylwetce.

triki-modowe

Znacie to uczucie, kiedy na wieszaku w sklepie widzicie piękne ubranie, a w przymierzalni przypominają wam się wszystkie internetowe obrazki z serii oczekiwania vs. rzeczywistość? No właśnie. Jak temu zapobiec lub chociaż zminimalizować ryzyko takiego rezultatu? – Wiele zależy od znajomości swojej sylwetki i odpowiedniego stroju – ubraniami można sprytnie zakryć wystający brzuch czy zbyt szerokie biodra. Możemy podkreślić ładne ramiona i jędrny biust. Wystarczy zapamiętać kilka modowych trików – podkreśla stylistka KiK. Oto niektóre z nich:

Żabot

Początkowo był elementem typowym dla stroju męskiego i można powiedzieć, że to krzyk mody XVIII wieku. Obecnie żabot w najbardziej tradycyjnej formie możemy spotkać na salach sądowych, jednak z powodzeniem gości on także w damskich garderobach, bo te drapowane lub falbaniaste zdobienia są bardzo kobiece i wysmuklają sylwetkę. Żabot może przybierać różne formy – obfite falbany zebrane w okolicach dekoltu sprawdzą się u kobiet z małym biustem, ponieważ optycznie go powiększą – radzi ekspertka KiK.

Rozszerzane rękawy

Od kilku sezonów ponownie zawitały do naszych szaf. Jest to rozwiązanie dobre dla posiadaczek szerokich ramion, ponieważ odwróci od nich uwagę i nie przytłoczy sylwetki. Należy przy tym pamiętać, aby bluzka lub sukienka była wycięta pod szyją (na przykład w tzw. „serek”) bo golfy mogą uwydatnić to, co chcemy zakryć. Aby zachować proporcje sylwetki dobrze jest postawić na wąski dół.

Hiszpański dekolt

Ten trend zdominował w ostatnich latach damską garderobę. Kobiety wręcz go pokochały. Jest on bardzo romantyczny i świetnie sprawdza się latem. Dekolt typu carmen to wprost strzał w dziesiątkę w przypadku posiadaczek wąskich ramion. Dodatkowo pięknie eksponuje obojczyki i wydłuża szyję – podpowiada ekspertka KiK.

Dekolt w serek

W końcu coś dla kobiet o pokaźnym biuście! Taki dekolt przede wszystkim ładnie go podkreśli. Jego kształt sam w sobie wysmukla sylwetkę, ale jeśli do tego podwiniemy rękawy, to efekt wyszczuplania będzie większy. Na dekolt V-neck muszą natomiast uważać kobiety o małym biuście – jeśli będzie zbyt głęboki to piersi wydadzą się jeszcze mniejsze.

Tunika

To bardzo uniwersalne rozwiązanie. Będzie odpowiednia właściwie dla każdej kobiety, wystarczy dobrać odpowiedni krój. Na przykład tunika sięgająca za pośladki schowa za szerokie biodra. Z kolei ta do połowy pośladków będzie dobra dla niskich pań. Wysokie kobiety mogą sobie pozwolić nawet na krój do kolan, a stylizacja będzie ciekawsza, jeśli postawią na asymetryczność.

Świadomość wpływu danego ubioru na naszą sylwetkę może nam ułatwić dobieranie stylizacji i uzyskanie oszałamiającego efektu. Mimo to te sztuczki warto potraktować raczej w kategorii podpowiedzi niż wyznacznika naszej garderoby. W końcu najważniejsze w tym wszystkim jest to, by czuć się dobrze i z radością patrzeć w lustro, a dobre samopoczucie nigdy nie wychodzi z mody!

[PR]