5 głównych zalet siłowników elektrycznych

Każdy, kto interesuje się automatyką bram wie, że siłowniki napędzające działanie bramy można podzielić na 5 głównych grup. Są to siłowniki: pneumatyczne, hydrauliczne, elektryczne, mechaniczne oraz elektrohydrauliczne. Najbardziej popularne są siłowniki hydrauliczne i pneumatyczne. Natomiast, doskonale działają również siłowniki elektryczne i o nich też warto będzie wspomnieć. To dzięki bezbłędnemu działaniu siłownika można być pewnym, że pilot do bram też będzie sprawny.

piloty-do-bram

Zalety siłowników elektrycznych

Największą zaletą siłownika elektrycznego jest jego prostota utrzymania. Są one praktycznie bezobsługowe. Z pewnością, ich użytkowanie jest mniej skomplikowane niż przy pozostałych typach siłowników. Budowa tych urządzeń jest prosta. Silnik, przekładnia i śruba działają sprawnie, dlatego jeśli kupuje się do całości automatyki wysokiej jakości piloty do bram to nie trzeba przejmować się działaniem całości. Siłowniki wystarczy jedynie od czasu do czasu nasmarować. Drugą zaletą są niskie koszty utrzymania. Eksploatacja takich siłowników nie jest specjalnie wymagająca. Jeżeli siłownik taki ulegnie awarii to można go też zastąpić równoważnym elektromechanicznym elementem zastępczym. Siłowniki te wykonują pracę tylko wtedy, kiedy są w ruchu, co jest ich kolejną zaletą. Kolejny walor to bezpieczeństwo. Siłowniki tego typu są odporne pęknięcia i nieszczelności. Jest to również nie bez znaczenia, jeśli chodzi o ewentualne koszty naprawy. Siłowniki działają dzięki energii elektrycznej liniowej, a więc tak zwanej technologii czystego przesyłu. Produkt ten w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko. Prosta konstrukcja i łatwy montaż to kolejne zalety, jakie warto wyróżnić. Powyższe zalety pokazują, że rzeczywiście siłowniki elektryczne mają szansę wyprzeć inne rodzaje siłowników. Niskie koszty eksploatacji wraz z zachowaniem czystości oraz wydajnością działania przemawiają za tym, by inwestować w ten typ siłowników. Razem z innymi akcesoriami jakimi są piloty do bram będą one działały bezbłędnie. Warto wobec tego zaopatrzyć się we wskazane produkty kompleksowo, wybierając je od sprawdzonych producentów. Wówczas nie będzie ryzyka, że automatyka bramowa będzie źle działała.

Siłowniki to najważniejsze elementy, jeśli chodzi o działanie automatyki bramowej. Dlatego, warto przyjrzeć się dostępnym propozycjom producentów. W sklepie warto doradzić się doświadczonego sprzedawcy bądź porozmawiać z monterami, aby pozbyć się jakichkolwiek wątpliwości. Polacy coraz częściej inwestują w automatykę bram, ponieważ wiedzą, że dzięki temu otrzymują wygodę użytkowania na co dzień oraz zabezpieczają swoją posesję. Można spodziewać się, że branża ta nadal będzie się rozwijała, ponieważ jest na nią zapotrzebowanie. Im bardziej ktoś przygląda się temu, co można zakupić to dostrzeże jak wiele może zyskać.

Gdzie zdobywać informacje na temat automatyki bram?

Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie może zdobyć informacje na temat tego, jak działa automatyka bram to powinien mieć świadomość, że na ten moment są to informacje ogólnodostępne. Można na przykład dowiedzieć się więcej, zapoznając się z blogami tematycznymi mówiącymi o tym, jak działają piloty do bram czy traktujących ogólnie o bramach automatycznych. Można znaleźć informacje na forach tematycznych oraz na stronach producentów. Temat ten jest często poruszany w sieci. Dodatkowo, pewne informacje można też uzyskać wybierając się do sklepów, w których sprzedawane są produkty z zakresu automatyki bram. Można dowiedzieć się, jak działają poszczególne siłowniki, jaką bramę dobrać do warunków swojej posesji oraz który pilot będzie najwłaściwszy. Te wszystkie wiadomości okażą się przydatne osobom, które jeszcze nie orientują się za bardzo w tematyce automatyki bram. Natomiast, kiedy ktoś już mniej więcej wie, co chce kupić i ma jakieś pojęcie na temat działania pilotów i ich częstotliwości – to będzie mógł poszerzyć zakres wiedzy.

Bramy automatyczne to bramy nowoczesne, bezpieczne i w pełni funkcjonalne. Wybierając konkretny typ bramy klient wie, czego się spodziewać. Oczywiście, nie musi wiedzieć o siłownikach wszystkiego, lecz podstawowe wiadomości będą wskazane. Jeśli ktoś chce w najbliższym czasie starą, tradycyjną bramę wymienić na bramę automatyczną to powinien dokładnie przyjrzeć się temu, co umieszczone jest w katalogach producentów.

Wybór siłownika do bramy jest kluczowy w automatyce, ponieważ determinuje działanie bramy i jej poszczególnych podzespołów, również pod kątem akcesoriów. W ofercie poszczególnych producentów można znaleźć informacje w tym zakresie. Zalety siłowników należy zestawić z warunkami panującymi na posesji oraz z tym, czego spodziewamy się po późniejszym współdziałaniu na przykład z pilotami do bram. Jeżeli w ten sposób będzie się rozpatrywało wskazane kwestie to nie będzie ryzyka, że cokolwiek źle zostanie przez nas wytypowane. Automatyka bram jest dziedziną innowacyjną i podzespoły części odpowiadających za działanie bramy są niezbędne do tego, by można było każdego dnia sprawnie obsługiwać bramę.