Narożniki tapicerowane to mebel, który sprawdzi się w pomieszczeniach o różnych stylach. Jego wygląd i funkcjonalność doceni zarówno miłośnik skandynawskich, nowoczesnych, jak i stylizowanych na barokowe czasy wnętrz. Warto jednak najpierw wziąć pod uwagę materiał, z którego jest wykonane obicie. Jakie rodzaje masz do wyboru? Zobacz w naszym artykule!

narożniki tapicerowane

Skóra

To prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj tapicerki, z którego są wykonywane narożniki tapicerowane. Do wyboru masz dwa rodzaje skór: naturalna i sztuczna (tzw. eko-skóra). Zalety skóry naturalnej są następujące: świetna wytrzymałość, odporność na różne zabrudzenia i piękna prezencja (trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji za pomocą specjalistycznych preparatów). Takie rozwiązanie jest ponadprzeciętne, ale w zamian – kosztowne. Jeśli więc Twój budżet jest ograniczony, możesz postawić na skórę ekologiczną. To również trwały materiał, a do tego – znacznie tańszy.

Szenil

Szenil to materiał podobny w wyglądzie i dotyku do sztruksu lub weluru. Składa się z kombinacji wielu włókien, dzięki czemu jest dość trwałym materiałem na obicie. Ponadto nie ulega zmechaceniu, co znacznie wpływa na jego jakość po latach. Jest prosty w czyszczeniu – w tym celu wystarczy skorzystać tylko z odkurzacza i szczotki do przeczesania.

Welur

Welur może być alternatywą dla zamszu albo szenila. Jest bardzo miły w dotyku, a jego „błyszcząca” struktura sprawdzi się w przypadku narożników w barokowym, wręcz królewskim stylu. Mnogość wzorów i kolorów pozwala na swobodne dopasowanie mebla do reszty pomieszczenia. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jest dość kosztowny, a ponadto – łatwy w ubrudzeniu. Trzeba więc być ostrożnym podczas użytkowania.

Alcantara

Alcantara to bodajże materiał idealny; choć ma swoją (wysoką) cenę, to w zamian użytkownik narożnika tapicerowanego wykonanego właśnie z tego materiału otrzymuje praktycznie bezproblemowy mebel. Alcantara cechuje się doskonałą jakością samą w sobie, jest przyjemna w dotyku, bardzo trwała (wytrzymałość na lata) i banalna w pielęgnacji – wystarczy raz na jakiś czas odkurzyć tapicerkę. Takie wygodne rozwiązanie przypadnie do gustu każdemu, a zwłaszcza osobom, które nie mają zbyt wiele czasu na utrzymywaniu narożnika w czystości, a ponadto chcą otrzymać mebel najwyższej klasy.